Основи агрохімії
Мета (інтегральна компетентність) – ознайомити студентів з особливостями біохімічних процесів і взаємозв’язків в системі ґрунт-рослина-добриво, з метою підвищення продуктивності сільськогосподарських культур і збільшення врожайності та підтримання високої технологічної якості продукції.
Завдання:
- розуміти особливості й термінології агрохімії;
- знання основних характеристик добрив і способів їх ефективного використання;
- фізіологічні основи застосування органічних та мінеральних добрив, їх класифікація, властивості та використання;
- знати основні положення агрохімічної науки і основи живлення рослин; шляхи підвищення потенційної і ефективної родючості різних типів ґрунтів;
- знати роль і місце агрохімії у виробництві екологічно чистої продукції, збереженні навколишнього природного середовища і здоров'я людей.
Зв’язок з іншими навчальними дисциплінами. «Основи агрохімії» безпосередньо спираються щонайменше на наступні дисципліни: «Вступ до фаху», Хімія», «Фізика» та «Ботаніка». Набуті знання і уміння використовуються при вивченні таких дисциплін: «Землеробство», «Фізіологія рослин», «Мікробіологія», «Загальне овочівництво», «Овочівництво відкритого ґрунту», «Загальне плодівництво», «Спеціальне плодівництво», «Рослинництво», «Селекція та насінництво плодово-ягідних і овочевих культур» та «Виноградарство»
Компетентності:
ЗК 6. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.
ФК 1. Базові знання зі спеціалізованих підрозділів аграрної науки.
ФК 7. Уміння науково-обґрунтовано використовувати добрива та засоби захисту рослин, з урахуванням їхніх хімічних і фізичних властивостей та впливу на навколишнє середовище.
Програмні результати навчання:
– ПРН 6. Демонструвати знання й розуміння фундаментальних дисциплін в обсязі, необхідному для володіння відповідними навичками в галузі агрономії.
– ПРН 10. Аналізувати та інтегрувати знання із загальної та спеціальної професійної підготовки в обсязі, необхідному для спеціалізованої професійної роботи у галузі агрономії.