+38 (04744) 3-43-84
Меню

Наукова діяльність

Експериментальною базою для проведення наукових досліджень є довготривалий стаціонарний  польовий дослід кафедри, закладений у 1964 році М.І. Делеменчуком та І.М. Карасюком за темою: „Розробити технологію збереження родючості і раціонального використання ґрунтів Правобережного Лісостепу України”. Експериментальні та теоретичні дослідження виконуються згідно з тематичними планами кафедри (№ держреєстрації 0101U004495 та НТП “Родючість ґрунтів” – 03.04 МВ/30-96) Керівник: Г.М. Господаренко.


В 2006 році Українська академія аграрних наук видала атестат (№ 094) на стаціонарний польовий дослід кафедри агрохімії та ґрунтознавства Уманського ДАУ за підписом президента УААН М.В. Зубця. На базі цього досліду був проведений VI з’їзд Українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, V з’їзд генетиків і селекціонерів, міжнародні конференції, семінари, науково-методичні наради, курси апробаторів, щорічні наради ректорів Черкаської та Кіровоградської областей та ін. З дослідом знайомилися проректор університету з м. Девіс (США) Мейнард Скінер, професор цього університету Кріс, ректор Бидгощської рільничо-технічної академії професор С. Цесля.

На кафедрі підготовлено і захищено п’ять докторських та понад 50 кандидатських дисертацій. Видано 10 підручників, 9 навчальних посібників, 12 довідників та монографій, біля 50 методичних розробок та рекомендацій, опубліковано понад 800 наукових статей в різних наукових виданнях та три патенти на винахід.

  

На кафедрі працює докторантура та аспірантура, є студентський науковий гурток, з пересічною кількістю 45−65 студентів. Щорічно під керівництвом викладачів кафедри 35−40 студентів захищають дипломні роботи.

Частина їх виконана на замовлення власників землі, окремих підприємств і організацій, фермерів. Висновки і рекомендації впроваджуються у виробництво.

У 2013 році колектив кафедри агрохімії і грунтознавства за вагомий внесок у розвиток аграрного сектору в номінації “За розробку і впровадження ресурсоощадних систем удобрення сільськогосподарських культур» був нагороджений золотою медаллю. 

Доценти кафедри І.В. Прокопчук, О.Д.Черно брали активну участь в підготовці студентів до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових  робіт у якому студенти-дипломники  О. Бєлік  та  А. Цуканова,  зайняли  І  місце, а керівники були відзначенні грамотами Міністерства освіти України.

Останні новини

ОПТИМІЗАЦІЯ ЖИВЛЕННЯ ОЛІЙНИХ КУЛЬТУРЧитати повністю

ОПТИМІЗАЦІЯ ЖИВЛЕННЯ ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР

У видавництві ТОВ «ТРОПЕА» вийшла друком монографія «Управління живленням олійних культур» під загальною редакцією професора Г. М. Господаренка...

Читати повністю

Навчання для агрономічного складу ГК ВІЛІЯЧитати повністю

Навчання для агрономічного складу ГК ВІЛІЯ

Селекційно-насіннєва компанія ДСВ провела навчання для агрономічного складу ГК ВІЛІЯ, присвячене вирощуванню сої, ріпаку та пшениці в умовах виробничого сезону 2025 року. . .

Читати повністю

НАШІ ПОРАДИ ПІВНІЧНОМУ СХОДУЧитати повністю

НАШІ ПОРАДИ ПІВНІЧНОМУ СХОДУ

Кліматичні зміни, диспаритет цін на добрива та продукцію рослинництва спонукають до нових підходів для вирішення. . .

Читати повністю

Всі новини