Наукова діяльність
Експериментальною базою для проведення наукових досліджень є довготривалий стаціонарний польовий дослід кафедри, закладений у 1964 році М.І. Делеменчуком та І.М. Карасюком за темою: „Розробити технологію збереження родючості і раціонального використання ґрунтів Правобережного Лісостепу України”. Експериментальні та теоретичні дослідження виконуються згідно з тематичними планами кафедри (№ держреєстрації 0101U004495 та НТП “Родючість ґрунтів” – 03.04 МВ/30-96) Керівник: Г.М. Господаренко.
В 2006 році Українська академія аграрних наук видала атестат (№ 094) на стаціонарний польовий дослід кафедри агрохімії та ґрунтознавства Уманського ДАУ за підписом президента УААН М.В. Зубця. На базі цього досліду був проведений VI з’їзд Українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, V з’їзд генетиків і селекціонерів, міжнародні конференції, семінари, науково-методичні наради, курси апробаторів, щорічні наради ректорів Черкаської та Кіровоградської областей та ін. З дослідом знайомилися проректор університету з м. Девіс (США) Мейнард Скінер, професор цього університету Кріс, ректор Бидгощської рільничо-технічної академії професор С. Цесля.
На кафедрі підготовлено і захищено п’ять докторських та понад 50 кандидатських дисертацій. Видано 10 підручників, 9 навчальних посібників, 12 довідників та монографій, біля 50 методичних розробок та рекомендацій, опубліковано понад 800 наукових статей в різних наукових виданнях та три патенти на винахід.
На кафедрі працює докторантура та аспірантура, є студентський науковий гурток, з пересічною кількістю 45−65 студентів. Щорічно під керівництвом викладачів кафедри 35−40 студентів захищають дипломні роботи.
Частина їх виконана на замовлення власників землі, окремих підприємств і організацій, фермерів. Висновки і рекомендації впроваджуються у виробництво.
У 2013 році колектив кафедри агрохімії і грунтознавства за вагомий внесок у розвиток аграрного сектору в номінації “За розробку і впровадження ресурсоощадних систем удобрення сільськогосподарських культур» був нагороджений золотою медаллю.
Доценти кафедри І.В. Прокопчук, О.Д.Черно брали активну участь в підготовці студентів до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у якому студенти-дипломники О. Бєлік та А. Цуканова, зайняли І місце, а керівники були відзначенні грамотами Міністерства освіти України.