+38 (04744) 3-43-84
Меню

Наукова діяльність

Експериментальною базою для проведення наукових досліджень є довготривалий стаціонарний  польовий дослід кафедри, закладений у 1964 році М.І. Делеменчуком та І.М. Карасюком за темою: „Розробити технологію збереження родючості і раціонального використання ґрунтів Правобережного Лісостепу України”. Експериментальні та теоретичні дослідження виконуються згідно з тематичними планами кафедри (№ держреєстрації 0101U004495 та НТП “Родючість ґрунтів” – 03.04 МВ/30-96) Керівник: Г.М. Господаренко.


В 2006 році Українська академія аграрних наук видала атестат (№ 094) на стаціонарний польовий дослід кафедри агрохімії та ґрунтознавства Уманського ДАУ за підписом президента УААН М.В. Зубця. На базі цього досліду був проведений VI з’їзд Українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, V з’їзд генетиків і селекціонерів, міжнародні конференції, семінари, науково-методичні наради, курси апробаторів, щорічні наради ректорів Черкаської та Кіровоградської областей та ін. З дослідом знайомилися проректор університету з м. Девіс (США) Мейнард Скінер, професор цього університету Кріс, ректор Бидгощської рільничо-технічної академії професор С. Цесля.

На кафедрі підготовлено і захищено п’ять докторських та понад 50 кандидатських дисертацій. Видано 10 підручників, 9 навчальних посібників, 12 довідників та монографій, біля 50 методичних розробок та рекомендацій, опубліковано понад 800 наукових статей в різних наукових виданнях та три патенти на винахід.

  

На кафедрі працює докторантура та аспірантура, є студентський науковий гурток, з пересічною кількістю 45−65 студентів. Щорічно під керівництвом викладачів кафедри 35−40 студентів захищають дипломні роботи.

Частина їх виконана на замовлення власників землі, окремих підприємств і організацій, фермерів. Висновки і рекомендації впроваджуються у виробництво.

У 2013 році колектив кафедри агрохімії і грунтознавства за вагомий внесок у розвиток аграрного сектору в номінації “За розробку і впровадження ресурсоощадних систем удобрення сільськогосподарських культур» був нагороджений золотою медаллю. 

Доценти кафедри І.В. Прокопчук, О.Д.Черно брали активну участь в підготовці студентів до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових  робіт у якому студенти-дипломники  О. Бєлік  та  А. Цуканова,  зайняли  І  місце, а керівники були відзначенні грамотами Міністерства освіти України.

Останні новини

ДО 180-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАЛАНОВИТОГО ВЧЕНОГО-АГРАРІЯ, ПРОФЕСОРА А.Є. ЗАЙКЕВИЧАЧитати повністю

ДО 180-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАЛАНОВИТОГО ВЧЕНОГО-АГРАРІЯ, ПРОФЕСОРА А.Є. ЗАЙКЕВИЧА

В грудні 2022 р. виповнюється 180 років від дня народження видатного діяча вітчизняної аграрної науки, вченого агронома, агрохіміка, фізіолога рослин А.Є. Зайкевича. . .

Читати повністю

РАДЯТЬ НАУКА І ДОСВІДЧитати повністю

РАДЯТЬ НАУКА І ДОСВІД

Доброю традицією стало проведення семінарів-навчань для аграріїв у міжсезонний період. На один з таких семінарів, який організувала регіональна команда компанії BASF-Україна на Миколаївщині...

Читати повністю

Засідання студентського наукового гуртка кафедри агрохімії і грунтознавстваЧитати повністю

Засідання студентського наукового гуртка кафедри агрохімії і грунтознавства

На кафедрі агрохімії і ґрунтознавства відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка. Повістка денна: попередній захист магістерських робіт...

Читати повністю

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ ПРИСВЯЧЕНЕ ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ҐРУНТІВЧитати повністю

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ ПРИСВЯЧЕНЕ ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ҐРУНТІВ

Щорічно 5 грудня у міжнародна спільнота відзначає Всесвітній День ґрунтів. Ця подія об’єднує людей у світі для загальної справи ‒ захисту ґрунтів від виснаження, руйнації, деградації, а також для відтворення їх родючості...

Читати повністю

Всі новини