+38 (04744) 3-43-84
Меню

Хто такий - агроном

Агроном - це професія майбутнього!

Сьогодні в нашій країні робота агронома не користується особливою популярністю. І даремно. Агроном - це надзвичайно складна, цікава професія. Але головне, що ця робота творча. Адже якщо узагальнити всі обов'язки агронома, то його завдання - нагодувати населення планети, яке рік за роком тільки зростає. Агрономи знають, коли і як садити сільськогосподарські культури, чим і як удобрювати, коли прибирати, як уберегти врожай і як його максимально збільшити.

Історія професії

Слово «агроном» походить від грецьких слів «Агрос» та «номос», що в перекладі означає «поле» і «закон». Робота агронома завжди була шанованою. Праця цих людей допомагав виживати в непростих на той час умовах.

Ця професія існувала ще до появи писемності. Тоді знання передавалися від батька синові. Ще в стародавніх державах, таких як Єгипет, Китай, Індія і Рим, люди володіли багатьма прийомами для поліпшення врожайності, вміли правильно обробляти землю і вирощувати сільськогосподарські культури. Агроном - це був дуже шанований усіма людина. Є також свідчення, що і у древніх слов'ян вже були знання з агрономії.

Хто такий агроном?

Агроном - це найважливіший фахівець сільського господарства. Саме в його завдання входить розробка нових методів підвищення врожайності, культивація видів, освоєння нових, раніше не властивих цій місцевості сільськогосподарських рослин. В одній особі агроном - це вчений-селекціонер і бригадир на сільськогосподарських роботах.

  

Обов'язки агронома

У міру росту рослин агроном за зовнішніми ознаками може визначити, чи не хворіє рослину, не атакували чи його шкідники, чи всіх поживних речовин йому вдосталь, а якщо ні, то яких саме не вистачає. Агроном відстежує зміни грунту і вживає заходів по збагаченню його добривами.

Агроном повинен бути добре освічений, так як без спеціальних знань неможливо визначити, як саме впливають на врожай такі фактори, як кількість опадів, температура повітря, склад грунту, наявність у ній мінеральних добрив, час проведення посадки і збору врожаю. У такого фахівця дуже цікава робота. Агроном випробовує нові види, нові умови і способи обробки землі. Він планує сільськогосподарські роботи, які ведуться круглий рік. Це ідеальна робота для тих, хто любить природу, любить експериментувати з рослинами і спостерігати за їх ростом. Крім того, в обов'язки агронома входить розробка найкращих складів добрив для даної конкретної місцевості і для конкретних сільськогосподарських культур. Також він контролює процес вирощування насіння та забезпечує створення і правильне зберігання посівного фонду.

Агроном - це дослідник, який аналізує методи боротьби з шкідниками, розробляє і впроваджує нові. Саме агроном вирішує, що і де потрібно посіяти. Рішення приймається на підставі спостережень за середньорічною температурою, вологістю. Враховується географічне положення місцевості та особливості ґрунту. У разі провалу, поганого врожаю агроном повинен з'ясувати, в чому причина, щоб врахувати всі допущені помилки в майбутній роботі.

Особливості професії

Поряд з навичками гарного менеджера, агроном повинен також добре розбиратися в природних процесах, добре знати біологію, хімію, вміти адекватно реагувати на швидко мінливі умови. І головне - любити природу, інакше ніяк. Агроном повинен постійно вчитися, виписувати професійну періодику, удосконалюватися у професії. Адже і хімічна промисловість, машинобудування не стоять на місці. У великих фермерських господарствах агроном - фігура номер один.

    

Агрономом не може бути алергік, так як це не кабінетна робота, і доведеться постійно перебувати в полі, де контактувати з пилком, пилом, хімікатами. Також це робота не підходить тим, хто «розсипається», промочив ноги або постоявши деякий час на вітрі. Робота важка фізично, робочий день ненормований. Крім того, в нашій країні агрономи часто мало заробляють. Можлива деяка фінансова підтримка від держави у вигляді премій або грантів, але і вона не зробить агронома заможною людиною. Зате попит на таких фахівців був і буде завжди, за будь-якої влади, під час будь-якої кризи. Тут не місце білому комірця, зате видно результати праці, є відчуття важливості своєї справи.

Як стати агрономом

Готують фахівців-агрономів як вузи, так і технікуми і коледжі, причому не можна з упевненістю стверджувати, що перший варіант краще. Вже студентська практика агронома може показати, хто з студентів на що годиться. Іноді випускник технікуму, працьовитий і закоханий у свою справу, виявляється не гіршим, а то й кращим фахівцем, ніж випускник вузу. До того ж можна обмежитися курсами агрономів, якщо вже отримана суміжна спеціальність: біолог, ветеринар, зоотехнік.

Останні новини

Відкрита лекція запрошеного виробничника О. Коваленка викликала зацікавленість і жваві дискусіїЧитати повністю

Відкрита лекція запрошеного виробничника О. Коваленка викликала зацікавленість і жваві дискусії

9 квітня 2024 року відбулася зустріч здобувачів освітніх рівнів молодший бакалавр, бакалавр спеціальності 201 Агрономія, аспірантів і викладачів кафедри агрохімії і ґрунтознавства з випускником факультету агрономії Уманського НУС. . .

Читати повністю

Вітаємо переможця!Читати повністю

Вітаємо переможця!

Дипломом I ступеня нагороджується Ярослав Вєремєєнко – переможець творчого конкурсу наукових робіт "Збереження родючості грунтів" (науковий керівник доцент Олена ЧЕРНО)

Читати повністю

ЯРОСЛАВ ВЄРЕМЄЄНКО – переможець Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт «Збереження родючості ґрунтів»Читати повністю

ЯРОСЛАВ ВЄРЕМЄЄНКО – переможець Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт «Збереження родючості ґрунтів»

26 березня 2024 року відбувся на базі Миколаївського національного аграрного університету відбувся заключний етап Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу «Збереження родючості ґрунтів». . .

Читати повністю

Всі новини