+38 (04744) 3-43-84
Меню
Остання редакція: 20 лютого 2020

Кращі випускники та студенти кафедри

 

 

Камінський Віктор Францевич

директор ННЦ «Інститут землеробства НААН», член–кореспондент НААН України, доктор с.–г. наук, професор, випускник факультету агрономії 1983 року, дипломник кафедри (керівник – проф. Геркіял О. М.)

Петриченко Василь Флорович

радник дирекції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, академік НААН України, доктор с.-г. наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, закінчив факультет агрономії в 1983 році

Каленич Павло Євгенійович

керівник СТОВ АФ «Ольгопіль», депутат Верховної Ради України  8-го скликання.

Комар Анатолій Миколайович

Генеральний директор ПП «Рідний край». Депутат Вінницької обласної ради ІІІ, IV скликання.

Життєва позиція: треба жити так, щоб не потрібно було від когось ховатися і не соромно було зустрітися з якоюсь людиною.

Яровий Олег Станіславович

Генеральний директор ТОВ «Седна-Агро», закінчив факультет агрономії в 1995 році

(дипломник кафедри агрохімії і ґрунтознавства – керівник проф. Господаренко Г. М.)

Адаменко Сергій Михайлович

Директор департаменту науки і агрохімічного сервісу «Вітера Україна». Випускник факультету агрономії 1983 р.

Галасун Юрій Петрович

агрохімік центрального офісу ТОВ НВФ «УРОЖАЙ» Миронівського хлібопродукту, кандидат сільськогосподарських наук, факультет агрономії закінчив у 2001 році та аспірантуру  при кафедрі агрохімії і ґрунтознавства в 2002 р. (керівник – Недвига М. В. ).

Струмінський Юрій Михайлович

Керівник територіального підрозділу «Центр» фірми «Сингента». Випускник факультету агрономії. 

Климович Павло Володимирович

кандидат сільськогосподарських наук, доцент

комерційний директор ТОВ Хазера Україна, випускник факультету агрономії 2001 року. Закінчив аспірантуру  при кафедрі агрохімії і ґрунтознавства (керівник – проф. Господаренко Г. М.).

Відгуки випускників факультету агрономії

Стасінєвич Олександр Юрійович – менеджер з маркетингу ТОВ «Август-Україна». Закінчив факультет агрономії, аспірантуру при кафедрі агрохімії і ґрунтознавства та захистив кандидатську дисертацію у 2004 р. (керівник професор Господаренко Г.М.). Тривалий час працював на кафедрі агрохімії і ґрунтознавства на посаді доцента та обіймав посаду заступника декана з наукової роботи факультету агрономії, був відповідальним за дослідні поля кафедри. Вважаю, що на кафедрі агрохімії і ґрунтознавства створені всі умови для підготовки висококваліфікованих фахівців. Надзвичайно важливо те, що експериментальною базою для практичної підготовки студентів є стаціонарні досліди кафедри, де безпосередньо студенти беруть участь у закладанні та проведенні досліджень, вивчають технологію вирощування с.-г. культур.

Голінський Руслан Миколайович - агроном  ТОВ "Агро Плюс 2006". Я закінчив з відзнакою Уманський НУС (факультет агрономії) нещодавно, у 2019 році. Мені дуже запам’яталася  простота у відносинах з викладачами, керівником дипломної роботи  та керівництвом кафедри агрохімії і ґрунтознавства. Відкрите, щире ставлення викладачів до нас, студентів, готовність завжди підтримати, поділитись своїми знаннями сприяло формуванню дружньої атмосфери у колективі та заохочувало до здобуття знань, які мені знадобились на виробництві.

Ярослав Михайлович Рудьман: коли у людини є здорові амбіції – це  добре. Проте, часом бракує системності: це коли людина розумна, освічена, але знання в один ланцюжок поєднати не може. Наразі, важливим є те, щоб у людини було сумління і бажання системно навчатися.

 Вступив до Уманського державного аграрного університету в 2004 році на факультет агрономії. Навчатися було цікаво, теоретичні заняття поєднувалися з практичною підготовкою.  В 2008 році здобув кваліфікацію технолога з агрономії за освітнім рівнем бакалавр. Продовживши навчання в 2009 році отримав диплом з відзнакою магістра та здобув кваліфікацію агронома-дослідника. Під керівництвом доцента кафедри агрохімії та  ґрунтознавства Мартинюка Андрія Тимофійовича підготував і успішно захистив дипломну роботу на тему «Ефективність удобрення буряка цукрового в умовах Правобережного Лісостепу».

Будучи ще студентом,  влітку 2009 р. влаштувався працювати агрономом по захисту рослин у ТОВ «НВФ «Урожай» Миронівського хлібопродукту,  яке орендувало землю у моєму рідному селі Шубині Стави Лисянського району Черкаської області. На цій посаді  пропрацював до осені 2015 р., після чого згодився на пропозицію компанії ТОВ «Август–Україна» і влаштувався на посаду регіонального представника по Черкаській області, де працюю і по нині.

Коли у людини є здорові амбіції це ‒ добре. Проте, часом бракує системності: це коли людина розумна, освічена, але знання в один ланцюжок поєднати не може. Наразі, важливим є те, щоб у людини було сумління і бажання системно навчатися.

Пам’ятаю свій перший робочий день, хвилювання та ейфорію. Дуже важливо долати бар’єр переходу від студентства до позиції відповідального фахівця ‒ управлінця.

У всіх передових аграрних компаніях широко впроваджуються ІТ-технології. Особливо базові, які стосуються аналізу ґрунтів, метеорології, навігації та інше... Теперішній агроном, керуючись отриманими показниками сучасних операційних систем має все це проаналізувати і зробити належний висновок у конкретній ситуації, для конкретного поля так, як це робить і відчуває людина-професіонал.

Варто постійно підвищувати свій рівень професійності. Не потрібно боятися нових сучасних тенденцій у виробництві. Найскладніше у професії агронома ‒ необхідність постійно брати на себе відповідальність за ключові рішення. Для того, щоб отримати фаховий досвід, його мусиш пройти. В народі побутує мудре повір’я: досвід приходить не з часом, а з прийняттям відповідальності.

Тим, хто хоче стати агрономом у майбутньому, радив би обов'язково оволодіти основними базовими знаннями: достеменно знати ґрунтознавство, біологію, фізіологію рослин ‒ вони майже не змінюються століттями. Важливими є також живлення та захист рослин, але це вже сучасні науки, вони постійно змінюються та вдосконалюються.

Агроном ‒ професія дуже трудомістка і потребує віддавати їй більшість свого часу. Нівелювати фізичні, моральні, психологічні навантаження можна, лише коли справді отримуєш від цієї професії величезне задоволення. Молодим колегам, які ступили на стежку агрономії, раджу натренувати свою самоорганізацію, навчитися ретельно працювати з ґрунтом безпосередньо на полях, а також глибоко вивчати основні базові закони агрономії, обов’язково пам'ятаючи класичну настанову: недолік знань неможливо замінити надлишком добрив.

 Іван Мельниченко: Привіт! Уманський Національний Університет Садівництва закінчив в 2018 році. Навчався за спеціальністю – агрономія, професійна кваліфікація агроном-дослідник. Дипломну роботу писав на кафедрі Агрохімії та ґрунтознавства під керівництвом доцента, завідувача кафедри - Невлада Володимира Івановича.

     За роки навчання в університеті – здобув добру теоретичну базу; практичну підготовку; пройшов дві виробничих практики на виробництві; між четвертим та п’ятим курсом працював відділовим агрономом в ПрАТ «Райз-Максимко) – перший мій професійний шлях.

     Також , хочу відмітити, що майже всі предмети що викладались в університеті – активно використовуються при моїй професійній діяльності. Чи то агрономічна частина – вибір сорту/гібриду, норма та термін посіву, визначення періоду застосування пестицидів (Рослинництво), розробка системи удобрення, терміни та способи внесення мінеральних добрив (Агрохімія), розробка системи захисту культур ( Захист рослин), обробіток грунту, раціональна сівозміна (Землеробство); чи то економічна – рентабельність, прибутковість, прямі витрати, точка повернення; технічна частина – с-г машини, налаштування с-г агрегатів, тощо… .

      Восени в 2018 році, працюючи у ТОВ «Ресіліент»  - здобув перемогу в загальнонаціональному конкурсі "Кращий Молодий Агроном 2018" у номінації "Агрохімія і грунтознавство".

      На даний момент, працюю на посаді – агроном в компанії ТОВ «Ресіліент» (Київська область Білоцерківський район), що входить до холдингу «Агроміно». 

 

 

 

Останні новини

Виховна година «Свято поля, хліба і душі»Читати повністю

Виховна година «Свято поля, хліба і душі»

18 листопада студенти та викладачі факультету агрономії взяли участь у виховній годині «Свято поля, хліба і душі», присвяченій Дню працівника сільського господарства...

Читати повністю

Вітаємо  з 90-річчям від Дня народженняЧитати повністю

Вітаємо з 90-річчям від Дня народження

У благодатну осінню пору свій 90-й день народження зустрічає людина щедрої душі, яку всі поважають і цінують на кафедри агрохімії і грунтознавства – АЛЛА ДМИТРІВНА ТРОЯН...

Читати повністю

Вітаємо з Днем народження кандидата сільськогосподарських наук, доцента кафедри агрохімії і ґрунтознавства Мартинюка Андрія Тимофійовича!!!Читати повністю

Вітаємо з Днем народження кандидата сільськогосподарських наук, доцента кафедри агрохімії і ґрунтознавства Мартинюка Андрія Тимофійовича!!!

Читати повністю

Участь викладачів кафедри агрохімії і ґрунтознавства у вебінарі "Zoom for Education: викрристання цифрових інструментів для викладачів"Читати повністю

Участь викладачів кафедри агрохімії і ґрунтознавства у вебінарі "Zoom for Education: викрристання цифрових інструментів для викладачів"

25 жовтня 2022 року викладачі кафедри агрохімії і ґрунтознавства взяли участь у вебінарі "Zoom for Education: викрристання цифрових інструментів для викладачів". Вебінар був присвячений для інформування про можливості інструменту Zoom для ефективної організації освітнього процесу...

Читати повністю

Всі новини