+38 (04744) 3-43-84
Меню
Остання редакція: 23 вересня 2024

Ґрунтознавство лісових екосистем (факультет лісового і садово-паркового господарства)

ҐРУНТОЗНАВСТВО ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМ 

Кафедра агрохімії і ґрунтознавства

Факультет лісового і садово-паркового господарства

Викладач: к. с.-г. н., доцент Невлад В.І.

Aнотація:

Мета дисципліни - надати студентам теоретичні основи і практичні навики знань про ґрунт, його утворення, будову і властивості, закономір­ності їх географічного розташування та процеси взаємозв'язку з зовнішнім середовищем, що обумовлюють формування і розвиток головної властивості ґрунтів - родючості; про шляхи раціонального використання ґрунтів в сільському господарстві, лісівництві, будівельній справі, медицині, санітарії та обороні країни.

Суть дисципліни - навчити студентів продуктивно використовувати ґрунти. Особливу увагу звернути на: фактори ґрунтоутворення; родючість ґрунту та її відтворення; фізичні та фізико-механічні властивості; водний, тепловий, повітряний і поживний режими і заходи їх поліпшення; наукові основи розміщення основних типів ґрунтів в різних кліматичних зонах України; класифікація, властивості ґрунтів; шляхи раціонального використання в сільському господарстві; зміни ґрунтового покриву в результаті антропогенного впливу.

Структурно-логічне місце дисципліни: теоретичною основою ґрунтознавства є діалектичний розвиток ґрунту шляхом надзвичайно складної взаємодії клімату, рослинності і живих організмів, складу і будови гірських порід, рельєфу місцевості, а також віку країни.

Ґрунтознавство є базовою наукою для вивчення землеробства, агро­хімії, меліорації, рослинництва, овочівництва, плодівництва, мікробіології, фізіології рослин, ентомології, фітопатології та спеціальних економічних дисциплін. В свою чергу воно стикається з такими функціональними науками як фізика, хімія, математика, інформатика, екологія, метеорологія, методами яких воно широко користується.

Після вивчення дисципліни студент повинен: знати походження, бу­дову і властивості різних ґрунтів; вміти охарактеризувати ґрунтовий по­крив господарства; розробити науково обґрунтовані заходи по раціо­нальному використанню ґрунтів при одночасному підтриманні і підвищенні їх родючості, знати основні сучасні технології вирощування основних сільськогосподарських культур з застосуванням агрохімії та хімічної меліорації земель; вміти користуватися ґрунтовою картою і картограмами, іншими матеріалами ґрунтового і агрохімічного обстеження ґрунтів.

Останні новини

ҐРУНТОВНО ПРО УДОБРЕННЯЧитати повністю

ҐРУНТОВНО ПРО УДОБРЕННЯ

Цьогоріч низькі запаси продуктивної вологи в ґрунті спонукають аграріїв удосконалити існуючі технології вирощування традиційних культур. . .

Читати повністю

НА  ВІСТРІ СУЧАСНИХ АГРОТЕХНОЛОГІЙЧитати повністю

НА ВІСТРІ СУЧАСНИХ АГРОТЕХНОЛОГІЙ

Знову традиційне оновлення агрономічних знань хліборобів із Вінницької області. Всіх цікавлять особливості застосування удобрювальних продуктів...

Читати повністю

АГРОХІМІЯ МІКРОЕЛЕМЕНТІВЧитати повністю

АГРОХІМІЯ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ

На науковій ниві знову здобутки! Вийшла у світ нова книга «АГРОХІМІЯ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ», написана професором Григорієм ГОСПОДАРЕНКОМ. . .

Читати повністю

Азотофіксація та врожайЧитати повністю

Азотофіксація та врожай

У видавництві ТОВ «ТРОПЕА» вийшла в світ монографія «СИМБІОТИЧНА АЗОТФІКСАЦІЯ ТА ВРОЖАЙ» за загальною редакцією професора Г. М. Господаренка. . .

Читати повністю

Всі новини