+38 (04744) 3-43-84
Меню
Остання редакція: 02 лютого 2022

Картографія ґрунтів (факультет агрономії)

КАРТОГРАФІЯ ГРУНТІВ

Кафедра агрохімії і ґрунтознавства

Факультет агрономії

Викладач:  Недвига М. В.

Анотація:

Мета курсу (інтегральна компетентність) — ознайомити студентів з призначенням і особливостями використання різних видів картографічної основи, які застосовуються при великомасштабному картування ґрунтів.

 Цілі курсу (програмні компетентності):

  • Комплексне вивчення ґрунтового покриву окремих ділянок земної кори;
  • Встановлення взаємозв’язку між ґрунтами й умовами ґрунтоутворення;
  • Виявлення закономірностей просторового розповсюдження ґрунтів;
  • Складання ґрунтових карт.

 Програмні результати навчання:

  • розробки агротехнічних, меліоративних, протиерозійних та інших заходів з підвищення родючості ґрунтів;
  • проведення державного обліку земельних фондів та їх оцінки;
  • внутрішньогосподарського землевпорядкування, введення правильних сівозмін;
  • складання районованих і обласних ґрунтових карт;
  • планування та визначення спеціалізації сільськогосподарського виробництва, проведення масових сільськогосподарських дослідів.

 Короткий зміст курсу:

Предмет, мета задачі та історія розвитку ґрунтового картографування. Закономірності розповсюдження ґрунтів у природі, класифікація та структура ґрунтового покриву. Картографічні основи територій і картографування ґрунтів. Діагностика ґрунтів, методика їх картографування Основи польових крупномаштабних досліджень. Особливості картографування ґрунтів залежно від мети досліджень. Агрохімічне картографування ґрунтів.

Діагностика ґрунтів, методика їх картографування із застосуванням аерокосмічних і комп'ютерних технологій.  Застосування аерокосмічних, комп'ютерних технологій під час великомасштабного дослідження ґрунтів. Розробка та складання картографічних матеріалів великомасштабного дослідження ґрунтів.

 

 

Останні новини

Відбулася Всеукраїнська студентська наукова конференція, приурочена 135 річчю від дня народження видатного вченого і педагога у галузі селекції і насінництва І. М. ЄремєєваЧитати повністю

Відбулася Всеукраїнська студентська наукова конференція, приурочена 135 річчю від дня народження видатного вченого і педагога у галузі селекції і насінництва І. М. Єремєєва

Читати повністю

Всі новини