+38 (04744) 3-43-84
Меню
Остання редакція: 24 вересня 2024

Оцінка якості грунтів та моніторинг (факультет агрономії)

Мета курсу: ознайомити студентів з сучасним станом і проблемами оцінки якості ґрунтів та моніторингу в Україні і за кордоном, видами моніторингу ґрунтів та земель, його нормативною базою і функціонуванням.

Завдання курсу:

  • сформувати у студентів усвідомлення необхідності і важливості моніторингових досліджень ґрунтів;
  • висвітлення сучасного агроекологічного стану ґрунтів і проблем ведення моніторингу;
  • вивчення методологічних основ ведення оцінки якості ґрунтів та моніторингу;
  • вивчення видів моніторингу ґрунтів і їхніх складових;
  • висвітлення програм оцінки якості ґрунтів та моніторингу і перспектив їх розвитку;
  • висвітлення актуальних завдань розвитку і функціонування моніторингу ґрунтів та земель в Україні.

Місце навчальної дисципліни в структурно-логічній схемі освітньонаукової програми: вивчення змісту дисципліни «Оцінка якості ґрунтів та моніторинг» базується на засвоєнні освітніх програм середньої школи, зокрема дисципліни «Географія» та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, зокрема дисциплін «Ґрунтознавство» і «Екологія». Дисципліна тісно поєднується з вивченням освітнього компонента «Агрохімія», забезпечуючи студентів знаннями та навичками, необхідними для проведення оцінки якості ґрунтів та організації моніторингових систем.

Вивчення навчальної дисципліни «Оцінка якості ґрунтів та моніторинг» передбачає формування та розвиток у здобувачів компетентностей і програмних результатів навчання відповідно до освітньо-професійної програми «Агрономія» спеціальності 201 Агрономія галузі знань 20 Аграрні науки та продовольство.

Останні новини

АГРОХІМІЯ МІКРОЕЛЕМЕНТІВЧитати повністю

АГРОХІМІЯ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ

На науковій ниві знову здобутки! Вийшла у світ нова книга «АГРОХІМІЯ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ», написана професором Григорієм ГОСПОДАРЕНКОМ. . .

Читати повністю

Азотофіксація та врожайЧитати повністю

Азотофіксація та врожай

У видавництві ТОВ «ТРОПЕА» вийшла в світ монографія «СИМБІОТИЧНА АЗОТФІКСАЦІЯ ТА ВРОЖАЙ» за загальною редакцією професора Г. М. Господаренка. . .

Читати повністю

Всі новини