Закладання стаціонарних дослідів кафедри агрохімії і ґрунтознавства Уманського НУС

Попри складну ситуацію в країні – рухаємося вперед! Науково-педагогічні працівники  кафедри агрохімії і ґрунтознавства Уманського НУС продовжили закладання тривалого (1964 р.) стаціонарного досліду на якому своєчасно  проведено основне внесення мінеральних добрив під урожай 2023 року.  Адже своєчасність, точність і методичність цього процесу, безпосередньо впливає на достовірність отриманих результатів. Елементарні ділянки досліду дають можливість наочно спостерігати відмінності в окремих елементах технології вирощування с.-г. культур.

Висока вологість ґрунту після затяжних дощів заважала техніці вчасно  заїхати в поле, проте сподіваємось, що добрі запаси вологи забезпечать сприятливі умови для проростання насіння озимих зернових. Тож   18.10.2022 в досліді посіяли пшеницю м’яку озиму сорту Артист (оригінатор DSV) з нормою висіву 6 млн. нас./га. Попередники: багаторічні трави, горох, кукурудза на силос і соя. У закладанні дослідів брали участь студенти ОР бакалавр, магістр.

Очікуємо дружніх сходів і будемо інформувати вас про подальший перебіг ситуації на дослідному полі кафедри.

Олександр Стасінєвич,
доцент кафедри агрохімії і ґрунтознавства