XI ЗЇЗД ҐРУНТОЗНАВЦІВ ТА АГРОХІМІКІВ УКРАЇНИ

XI З’ЇЗД ҐРУНТОЗНАВЦІВ ТА АГРОХІМІКІВ УКРАЇНИ

17–21 вересня 2018 року відбувся черговий З’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України на базі Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва.

Девіз зїзду – «Ґрунтові ресурси: вчора, сьогодні, завтра».

З’їзд проводився Громадською організацією «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», Національною академією аграрних наук України, Національним науковим центром «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Харківським національним аграрним університетом імені В.В. Докучаєва.

Програма роботи з’їзду передбачала насичену наукову частину (15 пленарних доповідей та понад 260 доповідей на 5 окремих секціях):

1. управління земельними ресурсами, генезис, географія, класифікація, картографування, ГІС-технології, нормативне забезпечення;
  2. еволюція властивостей ґрунтів, моніторинг за станом, технології раціонального землекористування;
  3. меліорація, рекультивація, охорона ґрунтів від ерозії та техногенного забруднення;
  4. агрохімічне забезпечення сучасного землеробства;
  5. гумусовий стан ґрунтів, органічне землеробство, біологія ґрунтів.

Програмою з’їзду проведені польові ґрунтові екскурсії та делегатські збори. З вітальними промовами при відкритті з’їзду виступили президент Takashi Kosaki та представники делегацій ґрунтознавців з Білорусі, Молдови, Румунії, Польщі, Узбекистану, Японії.

• Міністерства аграрної політики та продовольства України;
  • Національної академії аграрних наук України;
  • Харківської обласної державної адміністрації;
  • Міжнародного союзу ґрунтознавців.

Від Уманського відокремленого відділення делегатами з’їзду були професори: Господаренко Г.М., Копитко П.Г., Недвига М.В., завідувач кафедри агрохімії і ґрунтознавства доцент Невлад В.І., аспірант Садовський І.

Професора Господаренка Г.М. обрано до складу Президії і Центральної ради ГО «УТҐА» на 2018–2022рр.