Викладачі кафедри агрохімії і ґрунтознавства провели практичні заняття в умовах виробництва
З метою поліпшення якості підготовки студентів факультету агрономії Уманського національного університету освітнього рівня бакалавр викладачі кафедри агрохімії і ґрунтознавства на базі тривалого стаціонарного досліду кафедри провели заняття з дисципліни агрохімія на тему “Діагностика живлення рослин”.
Практична частина заняття включала відвідування дослідних ділянок з посівами пшениці озимої, ячменю ярого, буряку цукрового, гороху і кукурудзи. Присутні мали змогу наочно оцінити вплив різних систем удобрення на ріст і розвиток рослин.
Посіви пшениці озимої викликали значну зацікавленість. Студенти оцінили загальний вигляд рослин після повернення третьої хвилі весняних приморозків, проаналізували фітосанітарний стан, а також визначили фазу розвитку культури.
Вони наочно побачили реакцію різних сортів даної культури (Оберіг Миронівський, Скіфія, Дебіан) на удобрення і попередники.
Особливий акцент викладачі зробили на визначенні вмісту азоту в рослинах за допомогою N-тестера та встановленні потреби рослин пшениці озимої в азотних добривах за різних доз і систем удобрення.
Заняття в умовах виробництва дають змогу здобувачам освіти поглибити й закріпити теоретичні знання, отримані в навчальних аудиторіях, а також сприяють формуванню професійних компетентностей. Такі практичні заняття студенти відвідують з інтересом і мотивацією.
Олена Черно,
завідувачка кафедри
агрохімії і ґрунтознавства