ВАЖЛИВІСТЬ ВИХОВНОЇ ГОДИНИ В БОРОТЬБІ З АГРЕСІЄЮ ТА НАСИЛЬСТВОМ СЕРЕД СТУДЕНТІВ

Булінг, як форма агресії та насильства, залишається серйозною проблемою у вищих навчальних закладах по всьому світу. Студентська спільнота зазнає негативного впливу булінгу, який може призвести до психологічних та емоційних травм, а також вплинути на академічну та соціальну діяльність. У зв'язку з цим важливо проводити ефективні заходи для запобігання та протидії цьому явищу. Одним із таких інструментів є виховна година, спрямована на підвищення обізнаності студентів щодо проблеми булінгу та розвитку навичок соціальної взаємодії та емоційного інтелекту.

Тому 20 березня на кафедрі агрохімії і ґрунтознавства куратори академічних груп – 11-а, 31-а та 25-а Ірина РАССАДІНА та Ігор САДОВСЬКИЙ зібрали студентів на виховну годину, щоб поговорити про "Мій улюблений світ без насильства". Ця тема особливо актуальна для нашої спільноти, оскільки всі ми маємо право на безпечне навчання та життя, вільне від будь-яких форм насильства.

Учасники обговорили різні форми булінгу, такі як вербальна та фізична агресія, емоційне та соціальне виключення, а також кібербулінг. Було підкреслено, що ці форми агресії можуть призвести до серйозних наслідків для психічного та емоційного стану студентів, а також впливати на їхню успішність у навчанні та соціальні відносини.

Виховна година в університетському середовищі є важливим інструментом у протидії булінгу та створенні безпечного та підтримуючого середовища для студентів. Забезпечення доступу до інформації, розвиток соціальних навичок та підтримка у вирішенні конфліктних ситуацій може значно зменшити випадки булінгу та покращити загальний клімат в університетській спільноті.

Куратори наголосили на тому, що кожен із нас може стати агентом позитивних змін. Закликали вести себе доброзичливо та поважно по відношенню до інших. Підтримувати своїх одногрупників, однокурсників, особливо тих, хто потрапив у складні ситуації. Лише разом ми зможемо побудувати світ, де насильство буде неприпустимим.

Ірина РАССАДІНА, куратор 11-а, 31-а груп
Ігор САДОВСЬКИЙ, куратор 25-а групи