Участь у семінарі "Всесвітній День ґрунту" (World Soil Day) в режимі онлайн

Щорічно 5 грудня святкується Всесвітній День ґрунту (World Soil Day). Це традиційний захід Організації Об’єднаних Націй  для привертання уваги суспільства  до ґрунтів і сприяння сталому використанню ґрунтових ресурсів. Цьогоріч цей захід проходив під гаслом: «Підтримуйте ґрунт живим, захищайте біорізноманіття ґрунту». Тож 3 грудня 2020 року викладачі кафедри агрохімії і ґрунтознавства Уманського національного університету садівництва взяли участь у Міжнародному круглому столі,  присвяченому, Всесвітньому Дню ґрунту 2020, який відбувся в режимі інтернет-конференції за участі колег-науковців із країн Європи.

Цей захід зареєстровано на Інтерактивній глобальній карті подій ФАО.  Ініціатором проведення став Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».

Учасниками  Міжнародного круглого столу від кафедри агрохімії і ґрунтознавства стали:  Член президії Громадської організації «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», д.с.-г.н., професор Г. Господаренко, Почесний член Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків, професор М. Недвига та члени Українського ТГА : зав .кафедри О. Черно, доценти А. Мартинюк, В. Невлад, ст. викладач І. Рассадіна, викладачі-стажисти:  К. Леонова, І. Садовський, В. Бойко.

З вітальним словом до учасників звернулись:  Рональд Варгас – секретар Глобального ґрунтового партнерства (ГПП)  FAO; Оксана Девіс – коородинаторка проекту Глобального екологічного фонду ФАО в України; Анатолій Заришняк – віце-президент Національної академії аграрних наук України та ін.

Були заслухані такі доповіді: «Біологічний стан ґрунтів України (доповідач В. Волкогон); «Збереження  чорноземів – від локального до глобального рівня» (доповідач М. Мирошниченко); «Особливості функціонування Українського ґрунтового інформаційного центру»  (доповідач В. Соловей) та «Нові наукові видання про грунти» (доповідач В. Шимель).

Ігор Садовський, викладач-стажист кафедри агрохімії і ґрунтознавства