Початок весняної посівної компанії-2023 на дослідному полі

Підготовка до весняної посівної кампанії у 2023 році значно ускладнилась та затягнулась через погодні умови. Аграріям Центрального регіону України довелося зіткнутися з багатьма новими викликами: майже безморозна та безсніжна зима і довга, прохолодна та дощова весна. В нашій зоні, ґрунти лише в кінці квітня набули фізичної стиглості, що дало змогу провести їх якісний передпосівний обробіток.

Першого травня на дослідному полі кафедри агрохімії і ґрунтознавства проведено сівбу ярих зернових культур, кукурудзи, соняшнику. У 10-пільній польовій сівозміні, тривалого стаціонарного досліду кафедри висіяли ячмінь ярий середньостиглого сорту Квенч від компанії Syngenta. Сівбу проведено зернотрав’яною сівалкою з одночасним підсівом багаторічних трав. Норма висіву ячменю становила 4,5 млн. нас./га. Також в досліді посіяли горох середньостиглого сорту Гамбіт від Oseva, норма висіву 1 млн.нас./га. Глибина заробки насіння становила 4-5 см. Традиційно в посівній компанії брали участь студенти освітніх рівнів бакалавр, магістр.

Отже, чекаємо сходів та готуємося до сівби пізніх ярих культур.

Олександр Стасінєвич,
доцент кафедри агрохімії і ґрунтознавства