Origin and structure of the Earth – оnline lecture in English

11 лютого 2022 року для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 201 Агрономія була проведена відкрита лекція англійською мовою з дисципліни «Геологія з основами мінералогії» на тему: «Origin and structure of the Earth», яку підготували викладачі кафедри агрохімії і ґрунтознавства – доцент Андрій Мартинюк  і викладач-стажист Ліна Мусієнко.

Згідно теми і плану лекції розглянули чотири питання стосовно походження Землі, форми будови і її фізичних властивостей, розглянули будову та фізичні властивості земної кори і теплові властивості Землі.

Були висвітлені космологічні гіпотези Канта, Лапласа, Шмідта, Фесенкова, а також вказано на новітні досягнення космохімії, які підтверджують очевидну генетичну єдність речовинного складу всієї Сонячної системи.

Лектор подав загальну характеристику планети Земля (форма, будова,  розміри). Охарактеризував зовнішні геосфери Землі: атмосферу, гідросферу і біосферу та внутрішні: літосферу, мантію і ядро.

Ліна МУСІЄНКО,

викладач-стажист кафедри агрохімії і ґрунтознавства