Науково-асистентська практика аспірантів кафедри агрохімії і ґрунтознавства
Науково-дослідницька і викладацька діяльність є невід’ємною складовою підготовки аспірантів кафедри агрохімії і ґрунтознавства. Вона сприяє формуванню висококваліфікованих фахівців у галузі агрономії, поєднуючи навчальні, наукові та практичні складові освітнього процесу.
Під час практичної підготовки аспіранти поглиблюють свої знання, опановують сучасні методи дослідження, набувають досвіду проведення експериментів і аналізу результатів. Важливу роль у цьому відіграє участь у наукових конференціях, семінарах, днях поля, а також викладацька діяльність під керівництвом досвідчених науковців.
Зокрема, Олександр Коваленко – аспірант кафедри та менеджер з розвитку продуктів компанії DSV (науковий керівник – доц. Ірина Рассадіна), в умовах тривалого стаціонарного досліду ознайомив студентів із особливостями перезимівлі та весняної вегетації пшениці озимої. Під час виїзного заняття він детально проаналізував стан посівів сортів Дебіан і Скіфія, наданих компанією DSV для дослідження їх реакції на удобрення.
Костянтин Попов – аспірант кафедри, регіональний менеджер ТОВ «Лімагрейн Україна» у Черкаській області (науковий керівник — доц. Олена Черно), провів практичне заняття з агрохімії, де спільно зі студентами досліджував стан посівів ячменю ярого. Особливу увагу було приділено аналізу реакції сортів Бельканто і Фламенко, наданих компанією Лімагрейн на різні рівні живлення.
Результати власних досліджень Костянтин Попов щорічно презентує на фахових семінарах і Днях поля.
Аспірант Микола Панчук (науковий керівник – доц. Олександр Стасінєвич) взяв участь у науковій конференції «Актуальні пріоритети сучасної аграрної науки» на якій виступив з доповіддю «Диференційне живлення культур. Інноваційні підходи в системі внесення добрив».
У межах дослідного проєкту він провів демонстрацію позакореневого підживлення мікродобривами та ознайомив учасників із перспективами використання дронів для агрономічного моніторингу.
Як зазначає аспірант Олександр Усатюк (науковий керівник – доц. Олена Черно), науково-дослідна практика стала для нього не лише базою для освоєння методики досліджень, а й джерелом результатів для дисертаційної роботи.
Завдяки активній участі у наукових проєктах, дослідницькій та публікаційній роботі аспіранти кафедри агрохімії і ґрунтознавства роблять реальний внесок у розвиток аграрної науки, підвищують свою фахову компетентність та набувають навичок, необхідних для успішної наукової й професійної діяльності.
Олена Черно,
завідувачка кафедри
агрохімії і ґрунтознавства