КОНСАЛТИНГ ВНЕСЕННЯ ОРГАНІЧНИХ ДОБРИВ

Нині значення органічних добрив зазвичай недооцінюють, посилаючись на залишення на полі післязбиральних решток. Але гній – є гній. Застосування місцевих органічних добрив – основний засіб впливу людини на колообіг елементів живлення в господарстві. Він дає змогу не лише підтримувати, а й збільшувати ємність цього колообігу. Тому, яким би не було великим застосування мінеральних добрив, органічні добрива ніколи не втратять свого значення. Зазвичай 1 т гною, внесеного в сівозмінах Полісся, забезпечує приріст урожаю 1,2 ц, в Лісостепу – 0,8, у Степу – 0,6 ц у перерахунку на зерно.

Професор кафедри агрохімії і ґрунтознавства Григорій Господаренко на полях агрохолдингу «Астарта» ознайомив здобувачів вищої освіти факультету агрономії з оцінкою якості проведення робіт зі зберігання та внесення органічних добрив. Були також внесені пропозиції щодо поліпшення зберігання органічних добрив, удосконалення технології внесення та заробляння їх у ґрунт.

Професор кафедри агрохімії і ґрунтознавства,

Григорій Господаренко