БЕЗПЕКА В УМОВАХ ВІЙНИ

У зв'язку з військовою агресією Росії та її повномасштабним вторгненням, Україна стала однією з найбільш забруднених країн світу вибухонебезпечними предметами, оскільки більше 30% території країни заміновано. Це призвело до різкого зростання небезпеки травмування та загибелі серед дорослих та дітей через неправильне поводження з вибухонебезпечними предметами.

27 березня 2024 року в лекційній аудиторії університету відбулась зустріч викладачів та студентів з Асоціацією Саперів України. Інструктори провели навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів з метою мінімізації та відвернення нещасних випадків серед населення шляхом інформування про загрози від мін та вибухонебезпечних предметів та їхнього негативного впливу на життя людини та її діяльність.

Підсумком навчання інструктори розповіли алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечного предмета:

1. Зупинитись!
  2. Заспокоїтись.
  3. Попередити інших перехожих.
  4. Обережно відійти назад тим же шляхом, яким прийшли, на безпечну відстань.
  5. Терміново повідомити в ДСНС за номером телефону 101!

Отже, три золотих правила безпеки:

• Не підходь!
  • Не чіпай!
  • 101 набирай!

Олександр УСАТЮК,
викладач-стажист кафедри агрохімії і ґрунтознавства