Адаптивні технології вирощування кукурудзи і соняшнику

Олександр Стасінєвич на запрошення викладачів  кафедри агрохімії і ґрунтознавства прочитав лекцію для студентів факультету агрономії Уманського НУС на тему: «Адаптивні технології вирощування кукурудзи і соняшника».

Лектор зазначив, що збільшити виробництво кукурудзи і соняшнику можна лише за рахунок оптимізації інтенсивних факторів вирощування та адаптування їх відповідно до ґрунтово-кліматичних умов. Одними з  головних чинників, що впливають на продуктивність цих культур є підбір потенційно продуктивних гібридів, науково-обґрунтована система живлення, система догляду за посівами за умови комплексного поєднання агротехнічних і хімічних заходів захисту від бур’янів, шкідників та хвороб, проведення своєчасного і якісного збирання врожаю. У процесі лекції Олександр Стасінєвич також познайомив студентів освітніх ступенів молодший бакалавр, бакалавр, магістр з біологічними особливостями кукурудзи і соняшнику, а головну увагу зосередив на критичних періодах росту і розвитку цих культур та їх  вимогах до умов вирощування.

Катерина ЛЕОНОВА, викладач-стажист