НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ

13 серпня 2024 року куратор 21 та 41-а груп Ірина Рассадіна провела чергову виховну годину, присвячену національно-патріотичному вихованню студентів, атакож провела інструктажі з питань безпеки життєдіяльності, охорони праці, пожежної безпеки та цивільного захисту.

Зустріч розпочалася зі вступної лекції на тему національно-патріотичного виховання. Ірина Рассадіна наголосила на важливості національної свідомості та патріотизму, підкресливши, що кожен громадянин несе відповідальність за майбутнє своєї країни. Студенти дізналися про ключові моменти історії України, національні символи та традиції, що формують нашу ідентичність. Було обговорено роль молоді у розвитку держави та важливість активної громадянської позиції.

Після лекції відбулися інструктажі з питань безпеки життєдіяльності. Куратор пояснила студентам основні правила поведінки в різних життєвих ситуаціях, зокрема в умовах надзвичайних ситуацій. Вона підкреслила важливість дотримання правил безпеки в повсякденному житті, що є запорукою збереження здоров'я та життя.

Наступним етапом заходу стали інструктажі з охорони праці, пожежної безпеки та цивільного захисту. Студенти отримали важливі знання про свої права та обов'язки у сфері охорони праці, дізналися про необхідність дотримання правил техніки безпеки під час навчального процесу. Особливу увагу було приділено питанням пожежної безпеки: куратор розповіла про порядок дій у разі виникнення пожежі та план евакуації з навчального закладу. Також було розглянуто питання цивільного захисту, зокрема, поведінка і порядок дій у випадку звучання повітряної тривоги.

Під час заходу студенти мали можливість поставити запитання та отримати конкретні роз'яснення щодо дій у різних ситуаціях. Виховна година допомогла їм глибше усвідомити значення національних цінностей, а також зрозуміти важливість знань та навичок, необхідних для безпечного життя.

Ірина Рассадіна підкреслила, що виховання молоді в дусі патріотизму та відповідальності за свою безпеку є одним із пріоритетних напрямків роботи з студентами, адже саме ці якості формують основу сильної та незалежної держави.

Ігор САДОВСЬКИЙ,
викладач кафедри агрохімії і ґрунтознавства